کیمیا شیمی

وارد کننده محصولات شیمیایی

KimiaChemical.com

واردات اسید بوریک و براکس دکا و پنتا هیدراته ترکیه Boric acid and Borax deca and penta-hydrate

واردات اسید بوریک و براکس دکا و پنتا هیدراته ترکیه   Boric acid and Borax deca and penta-hydrate

 

اسید بوریک و براکس ترکیه ( Boric acid & Borax )

بوریک اسید یک اسید ملایم است که اغلب به عنوان دوای ضدعفون کننده و گندزدا یا کند کننده و بازدارنده ی در کارخانه های انرژی هسته ای برای کنترل سرعت شکافت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بوریک اسید به عنوان پیش ماده ی برخی دیگر از مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.
بوریک اسید به دو صورت کریستالهای (بلورهای) بیرنگ و یا پودر سفید رنگ و حل شونده در آب وجود دارد. فرمول شیمیایی آنH3BO3 است که گاهی به صورت B(OH)3 نوشته می شود.

اسید بوریک به عنوان مواد نگهدارنده و گندزدا در مخلوط‌های شیشه و کوزه‌گری ، در صنعت کاشی و سرامیک ، در کشاورزی ، در صنعت دباغی برای پشم‌گیری پوست با تشکیل محلول بوراتهای کلسیم در آب ، و به عنوان گذاز آور در لحیم کاری و لحیم کاری سخت به کار برده می‌شود. اسید بوریک بی‌آب ، تقریباً اکسید بوریک خالص است. در لعابهای شیشه و سرامیک به کار برده می‌شود.

جهت سفارش کالا از طریق تلفن و ایمیل به بخش درباره ما مراجعه فرمایید .

 

اسید بوریک ساخت کشور ترکیه می باشد که از نظر کیفیت فوق العاده میباشد.شرکت سازنده ترک اسید بوریک شرکت اتی معدن میباشد.
یک اسید ضعیف کم محلول است که اغلب به عنوان یک ترکیب ضدعفونی کننده، یا به صورت حشره کش مورد استفاده قرار می گیرد 
همچنین می تواند به عنوان پیش ساز دیگر ترکیبات شیمیایی به کار گرفته شود. اسید بوریک به صورت بلورهای پودری سفید رنگ شکری مانند میباشد
 براکس دکا و براکس پنتا ساخت کشور ترکیه می باشد که از نظر کیفیت فوق العاده میباشد شرکت سازنده ترک بوراکس شرکت ایتی معدن میباشد .
نام بوراکس borax مشتق از واژه ی عربی گلیستن (براق) به معنی درخشان گرفته شده است. زیرا این کانی براق است.
بوراکس ماده ی تمیز کننده ی خانگی مهمی است. از براکس به عنوان یک ضدعفونی کننده ی ملایم، در ساخت عایقهای فایبر گلاسی و سفید کننده پربورات سدیم استفاده می شود.
بوراکس دارای ظاهری چرب و تقریباً شیرین است، براحتی قابل سوختن بوده و در آب گرم حل می‌شود. بوراکس با ارزش‌ ترین ترکیب بوراته برای تهیه مواد شیمیایی تصفیه شده و هم بصورت یک ماده خام می‌باشد.
سیستم تبلور آن مونوکلینیک و بوده و با رخ دو جهتی بصورت بلورهای منشوری و توده‌های حفره‌دار متبلور می‌شود. در طبیعت بصورت شفاف و شیشه‌ای، روشن تا مات و یا اجزاء بلوری دیده می‌شود. بوراکس در دریاچه‌ها و یا مناطقی که آب و هوای معمولی دارند تشکیل می‌گردد و بدلیل حلالیت بالا در آب و هوای مرطوب رخنمون ندارد. بوراکس در مناطق خشک با از دست دادن آب تبلور بی‌رنگ شده و به کانی پودری سفید کدری به نام Tincaleonite تغییر می‌یابد. بوراکس با ارزش‌ترین ترکیب بوراتها می‌باشد. نوع تصفیه شده آن برای تهیه مواد شیمیایی و نوع خام آن مستقیماً در صنایع مصرف می‌شود.
بوراکس متبلور بدون آب، از آب شور دریاچه سیرلس تهیه می‌شود. گرد بوراکس منبسط شده با چگالی ظاهری کم 32 کیلوگرم هر متر مکعب است، که بسیار حل شدنی و در پاکسازها به کار بورده می‌شود.
اسید بوریک، که اسید بوریک و اسید اورتوبوریک نیز نامیده می‌شود، گرد متبلور سفید رنگی با فرمول B2O3.3H2O است که با اضافه کردن اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک به محلول بوراکس و متبلور شدن آن به دست می‌آید. همچنین، از کانه‌های بور به عنوان یکی از مواد شیمیایی تحصیل می‌گردد. بطور طبیعی در درزه‌های آتشفشانی بصورت کانی ساسولیت B2O3.3H2O، یافت می‌شود. وزن مخصوص آن 435/1 و نقطه ذوب آنºC 566 است. در آب و الکل محلول است. اسید بوریک به عنوان مواد نگهدارنده و گندزدا در مخلوط‌های شیشه و کوزه‌گری، در صنعت دباغی بورای پشم‌گیری پوست با تشکیل محلول بوراتهای کلسیم در آب، و به عنوان گذاز آور در لحیم کاری و لحیم کاری سخت به کار بورده می‌شود. اسید بوریک بی‌آب، تقریباً اکسید بوریک خالص است. در لعابهای شیشه و سرامیک به کار برده می‌شود.
در آزمایشگاهها از اثر هیدروکسید سدیم بور اسید بوریک، بوراکس تهیه می‌کنند. چنانچه بوراکس را در درجه حرارت 4400-350 درجه سانتیگراد گرم شود، به بورات سدیم Na2B4O7 تبدیل می‌شود که نقطه ذوب بورات سدیم 878 درجه سانتیگراد است. بوراکس سابقا تحت نام ‏Tinkat به مقدار خیلی زیاد از تبت غربی (چین) استخراج و به اروپا حمل می‌شده است. ولی امروزه برای تهیه بوراکس اکثرا از کرنایت و بورات کلسیم استفاده می‌شود و بدین ترتیب کرنایت را در آب جوش تحت فشار حل می‌کنند، در این صورت بوراکس بدست می‌آید.
یکی از مشخصه‌های براکس از دید صنعتی دانستن میزان گرمای مورد نیاز بورای تبدیل هرمول بخار آب از دکاهیدرات به پنتاهیدرات می‌باشد که این مقدار بورای بوراکس 943/12 کیلو کالری محاسبه شده است. 

1 نظر

  1. نظرات کاربران:

       ندا ذوالفقاری در ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۵:۵۵:۰۶
    سلام لطفا شماره تماستان را ارسال کنید


    نوشتن دیدگاه

بالا